fbpx
Dergi tasarım

Dergi Tasarım

Dergi Tasarımı çalışmalarında dünya standartları ile hizmet veren peganom, 15 yıllık ve 600’den fazla dergi tasarımı tecrubesi ile hizmet vermektedir.

Dergi Tasarımı

Her geçen gün gelişen dünyada tasarım da elbetteki teknoloji gibi kendini sürekli yenilerek ilerlemekte ve insanların dergi okuma ve dergi tasarımlarından beklentileri değişmektedir.

Dergi Tasarım

Peganom olarak bizler dünyadaki ileri gelen tüm dergi tasarım trentlerini takip ederek müşterilerimize dünya standartlarında çözümler sunmaktayız.

dergi tasarımı nasıl yapılır

Dergi çalışmalarındaki en önemli sorunlardan biri baskı tarihlerine yetişmeyen dergilerdir. Bu hem aboneler için hemde reklam verenler için güven sarsılmasına neden olmaktadır.

dergi tasarım örnekleri

Bu sorunu tamamen ortadan kaldırarak yılların verdiği tecrube ile her zaman tam zamanında derginiz hazır

Dergi tasarımı
Dergi tasarımı

Baskıya Tam Hazırlık

Baskı teknolojilerine hakim ekibimiz ile hazırlanan dergiler sorunsuz baskı süreci ile en kaliteli sonuçları almaktadır. Çoğu zaman bilgisayarda hazırlanan dergideki görsellik ile baskıdan çıkan sonuç farklı olmaktadır. Bunun nedeni hazırlanan derginin baskı teknolojileri baz alınarak gerekli optimizasyonlarının yapılmamasıdır.

dergi tasarım programı

Tecrubeli ekibimiz bu konuda sorunsuz çözümler üretmektedir. Bilgisayar ortamında ne görüyorsanız baskıdan sonrada onu görürsünüz

Profesyonel bir dergi tasarımı ‘nın ana amacı dergiye bir profil kazandırabilmektir. Bir derginin kapağı sektörde büyük bir etki yapabilir. Bu makalede profesyonel bir dergi tasarımında olması gereken özellikleri, dergi tasarımını oluşturan elemanları, dergi montaj planını ve farklı dergi tiplerinde ne gibi çalışmalar yapılabileceğini açıklamaya çalışacağız.

Derginin Günlük Kullanım Amacı

Günümüzde dergi, herkesin kullandığı yazılı ve basılı yayınlardandır. Çevrimiçi olarak da sunulmaktadır. İletişim ve grafik tasarım konuları içerisinde olmazsa olmaz elemanlardan birisidir. Hitap edilen kitleye göre şekillenir ve insanları bilgilendirir. Periyodik olarak yayımlanır ve bu periyotlar haftalık, aylık veya üç aylık şeklinde olabilir.

Bu planlar incelendiğinde dergi tasarımı için gereken zaman aralıkları uzun süre gibi düşünülse de, üzerinde yoğun çalışılması gereken, duruma göre ekip çalışması gerektiren bir iştir.

Dergi Tasarımının Özellikleri

Dergi tasarımı yapılırken, tercih edilen yazı ve görsellerin iyi bir uyum yakalaması, aktarılmak istenen düşüncenin vurgulanması ve sade bir görüntü sunması çok önemlidir.

Burada değinilen “sade” kavramı, basit anlamına gelmemektedir; anlatılmak istenen düşüncenin herkes tarafından anlaşılabilir olmasıdır. Tasarımda sayfada kullanılan yazıların punto çeşidi ve büyüklüğü en önemli kriterlerdendir. Sayfa tasarımının temel ilkeleri orantıhiyerarşi, denge, bütünlük ve devamlılıktır.

Şayet söz konusu dergi tasarımı ise kesin kurallardan ziyade, kabul gören ve beğenilen uygulamaların dergiye konu olduğunu söyleyebiliriz. Tasarıma başlamadan önce ele alınan konu çok iyi araştırılmalı ve özenli hazırlık çalışması yapılmalıdır. Derginin türü, içeriği ve tercih edilecek teknik özellikler belirlenmelidir.

Bir dergide etkili bir tasarım çalışması ortaya koyabilmek için mizanpaj anlayışına da azami ölçüde riayet edilmesi gerekir.

Şimdi Ara
Whatsapp