DİJİTAL PAZARLAMA

Dijital Pazarlama; Bir firmanın, markanın yada ürünün dijital ortamdaki Google Adwords, Sosyal medya, Görüntülü reklam gibi pazarlama süreclerinin tümünü kapsamaktadır.

Dijital pazarlama çalışmalarında marka, kişi veya ürün üzerine odaklanılabilir. Pegira olarak uzun yıllardır dünyadaki dijital pazarlama gelişmelerini takip ediyoruz ve müşterilerimizin gelişimi, marka bilinirliğinin arttırılması ve ürün satışlarının arttırılması için tüm dijital pazarlama kanallarını en etkin biçimde kullanıyoruz.

dijital-pazarlama

Geleneksek pazarlamanın her geçen gün dijital pazarlama karşısındaki etki kaybının başlıca sebeplerinden en önemlisi müşteri kitlesinin dijital odaklı olarak hareket etmesidir. Bir firmanın yapabileceği en büyük hata bu gerçeği görmezden gelmektir.

Pegira firması olarak dijital pazarlama çalışmalarımızda sektör, rakipler, rakiplerin dijital pazarlama çalışmaları, pr, arama motoru optimizasyonu (seo) dijital kimlik algısı gibi bir çok kriter incelenerek ve ciddi bir arge çalışması yapılarak müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Bu nedenle her firma için firmanın sektörü ve rakipleri incelenmesinin ardından çalışma planı firmaya özel olarak hazırlanır. Sizde firmanızın dijital pazarlama çalışmalarını bu konunun uzmanı olan pegira firması ile çalışarak hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilirsiniz

Dijital Pazarlama Çalışmalarında kullanılan kanallardan bazıları

Sosyal Medya Platformları: Özellikle Facebook, İnstagram, Youtube ve Twitter siteleri üzerine reklam ve içerik çalışmaları ile yüzbinlerce kullanıcıya ulaşabilme imkanı veren sosyal medya platformları Dijital Pazarlama kalanlarının olmazsa olmazlarından biridir. Etkin ve bilinçli biçimde planlı bir çalışma halinde yapılan Sosyal medya çalışmaları kısa sürede sonuç verebilmektedir. Diğer Dijitap Pazarlama kanalları ile entegre olarak yapılan çalışmalarda hedeflenen müşteri kitlesine ulaşılabilmektedir.

digital-pazarlama

İçerik Pazarlama: Son yıllarda değeri her geçen gün artan içerik pazarlama hedef kitleye erişmenin diğer önemli bir yoludur. Değerli ve planlanarak oluşturulan içerikler doğru kitleye ulaştırılarak marka algısının oluşmasında oldukça etkin olabilmektedir.

Mobil Pazarlama: Cep telefonu kullanımının en üst seviyeye ulaştığı günümüzde kullanıcılar bir çok bilgiye cep telefonları aracılığı ile kolayca ulaşabilmektedir. Mobil pazarlama ile özellikle Mobil kullanımı yüksek kullanıcılar heseflenmektedir. Tüm internet girişlerinin %60’lık kısmı mobilden olduğunu düşündüğümüzde Mobil Pazarlamanın değeri tartışmasız diğer pazarlama çalışmaları kadar etkin ve önemlidir.

E-Mail Pazarlama (e-mail marketing) : Diğer pazarlama kanallarına nazaran etkinliği eskisi kadar olmasada e-mail pazarlama halen değerini korumaktadır. Bir çok Marka halen e-mail pazarlama çalışmalarına oldukça önem vermektedir. E-Bülten, e-mail marketing çalışmaları hedef kitleye ulaşmanın önemli yollarında biri ve Dijital pazarlama çalışmalarında önemli bir yer edinmektedir.

Google Adwords: Arama motoru dünyasının tartışmasız lideri olan google, dünyada mülyarlarca insanın neredeyse hergün ziyaret ettiği en önemli site konumundadır. Arama motorlarında yapılan dijital pazarlama çalışması etkinliği en yüksek çalışmaların başında gelmektedir. Google adwords reklamlarında Arama ağı, Görüntüğü reklamlar, mobil reklamlar gibi kendi içinde kategorilere ayrılmaktadır. Arama ağı reklamlarında bir kullanıcı aramak istediği konu hakkında bir veya bir kaç kelime yazarak aradığı kelimeler ile ilgili en alakalı sonuçların listelenmesi ile bilgiye en kısa yoldan ulaşması sağlanır. Bu aramalarda Reklam çalışmaları ile en üstte yer alınarak kullanıcının reklam verenin sitesine girmesi sağlanmaktadır. Google aramalarında site ziyaretleri genelde ilk üç site içerisinde paylaşılmaktadır. alt sıradaki siteler ve diğer sayfalardaki sitelerin ziyaretçileri genelde üst sıralardakiler baz alındığında çok daha az olmaktadır.

Görüntülü Reklamlar da ise ziyaret edilen, haber, blog vs sitelerdeki banner reklamlardır. Görsel olarak hazırlarak hesef kitlenin en çok ziyaret ettiği ve google reklam ağındaki internet sitelerine verilen reklamlar uygun fiyatları ve etkinliği ile bir çok firma tarafından kullanılmaktadır.

Youtube Reklamları: Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube her gün milyarlarca ziyaretçisi ile konusunda lider konumdadır. Özellikle kurumsal web siteleri, markalar ve eticaret siteleri için son yıllarda en çok kullanılan reklam platformu olarak ön plana çıkmaktadır. Tanıtım filmleri tv reklamlarına nazaran çok daha ekonomik ve etkin olabilmekte ve marka bilinirliğini arttırmaktadır.