SEO

SEO; Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan Web sitenin Arama motorlarında (Google, Yandex vb.) üst sıralara çıkarılmasına Yönelik çalışmaların bütünüdür. SEO (Search Engine Optimization) kısaltmasıdır.

seo

Bir web sitenin google, yandex, bing, gibi arama motorlarının kriterlerine göre teknik düzenlemeler, iyileştirmeler ve yapılan çalışmalardır. Buradaki amaç bir web sitenin arama motorları gözündeki değerini arttırarak öne çıkmasıdır.

Seo Nedir

SEO, site içi seo site dışı seo olarak ikiye ayrılmakla birlikte zaman içinde kendi alt dallarını oluşturmuştur. Seo internet reklamcılığındaki getirisi en yüksek çalışmalar bütünüdür.

Bir web sitenin popüleritisinin arttırılma çalışması olarak niteyebileceğimiz bu çalışmalarda seo uzmanı olarak çalışan ekipler sürekli olarak google algoritmalarını takip ederek çalışmalarını bu algoritma geliştirmelerine göre güncellemektedirler.

Peganom olarak bizler her gün değişen arama motoru algoritmalarına uyum sağlayabilmek adına günlük olarak arge çalışmaları yapmakta dünyadaki bir çok seo gelişmesini yakından takip etmekteyiz.

Seo nasıl yapılır?

Seo şöyle yapılır gibi bir kaç kelimede anlatılamayacak çalışmalar bütünüdür. Her sektöre ve her siteye göre çeşitli stratejiler ve yöntemler farklılık gösterebilmektedir. Buna karşın genel olarak çalışmalar içinde müşteriye bilgisi verilen çalışmalar olduğu gibi “meslek sırrı” dediğimiz çalışmalar stratejik seo çalışmaları adı altında bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

Seo Paketleri:
Oluşturduğumuz seo paketleri bir çok sektör ve çalışma için kullanılabilirmektedir. Bizden seo çalışması talep eden müşterilerimizin web siteleri, sektör ve rekabet oranları, rakipleri incelenerek müşterilerimize sunduğumuz seo paketlerinden kendilerine en uygun olanı önerilmektedir.

Seo çalışması süreci:

Seo yapılıp biten bir çalışma değildir. Ortalama tüm seo çalışmaları 4,5 ay içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır. bir iki ayda bir sitenin doğal yollar ve legal çalışmalar ile google’da yükselmesi mümkün değildir. Keza yükselse bile bu çalışmalar google tarafından tespit edildiğinde sitenin arama motorundan tamamen silinmesine kadar çeşitli yaptırımlar uygulanmaktadır.

Dolayısıyla seo sürekli bir çalışmadır. Web site açık olduğu sürece seo çalışmaları yapılmalıdır. site belirli süre sonunda beklenen noktaya geldikten sonra siteyi orada tutmak oraya getirmekten çok daha zordur. Çünkü diğer web siteleride çalışma yapmaktadır. Seo da her gün yeni bir sınavdır.

Eğer sizde web siteniz için seo çalışması yapmak ve arama motorlarındaki varlığınızı iyileştirmek isterseniz peganom ekibi ile bu yolculuğa başlayabilirsiniz.